A munkáim során leginkább agyagot használok, hogy ezt a hatást elérjem. Ezt szabad kézzel és szilikonformákkal is meg lehet valósítani. A száradást követően, a különféle festékekkel bármilyen árnyalat használható. Egyedi hastást lehet megvalósítani ezzel a módszerrel, hiszen kidomborodik a díszítendő tárgy felületéről. Még a legunalmasabb felület is izgalmassá tehető és persze személyre is szabható.
Gipszből is megoldható a különféle formák előállítása, de ezeket csak száradás után lehet rögzíteni és teljesen sík felületen. Viszont az agyag hajlítható, formázható mindaddig, amíg puha.
Üveggyanta használatával szintén el lehet érni, hogy különleges formák jelenjenek meg. Ennél a technikánál nagyon pontosan ki kell mérni a 2 komponenst, amit teljesen homogén állapotig szükséges keverni, majd szilikonformába önteni és türelmesen megvárni a 24 órát, amíg megszárad.
A díszítendő tárgytól és a felhasznált díszelemtől függ a ragasztó milyensége. Ez lehet sima vízbázisú fehér ragasztó, szilikonrúddal működő pisztoly, UV ragasztó, amihez UV lámpa is szükséges. Az erősebb kötésekhez kavics- vagy ékszerragasztó lesz megfelelő.
A fantázia nyugodtan szárnyalhat a további kellékek használata során, hiszen gyöngyök, szalagok, csillámporok, kagylók, strasszok, füstfóliák, stb… minden jöhet!
Nem éppen 3D díszítési technika, de kisebb tárgyak is létrehozhatóak kevés befektetéssel. Például kisebb-nagyobb dobozokból karácsonyi házikót lehet megalkotni.
Hungarocell táblából kivágva az elemeket, mindenféle figurákat, dísztárgyakat lehet előállítani, sőt, nagyobb méretben is kivitelezhető.